ÇEVİRİ KALİTE GÜVENCESİ

Çeviri sektöründe kalitenin ifade ettiği şey çevirilen belgelerin her seferinde aynı standarda sahip olmasıdır. Londiniyum olarak kalite standartlarımız gereği dil bilgisi kurallarının tutarlı bir şekilde kullanımı, terminoloji ve tarzın uyumlu olması ve bilgisayar destekli çeviri araçları (BDÇ) gibi çeşitli kaynakların kullanılması önem taşımaktadır.

Tıpkı bütün müşterilerimizin dile getirdiği gibi, Londiniyum size üstün kalitede hizmet verebilmek için gereken her koşulu sağlayacaktır.

KALİTE ASLA TESADÜFİ DEĞİLDİR

En sevdiğimiz kişisel ve profesyonel anılarımız başarılı işlerimizle ilgilidir.

Bilgisayar Destekli Çeviri (BDÇ)

cat-londiniyum

Londiniyum ve çevirmenleri, çeviri sürecini hızlandıran ve önemli derecede tutarlılık sağlanması için destek olan CAT araçlarından faydalanmaktadır. Bu araçlar özellikle daha önce işbirliği yaptığımız müşterilerin aynı anda tercüme edilmesi gereken birden fazla dosyasının çevirisi için son derece kullanışlıdır. Bu durumda tüm çevirmenlerimiz zaman içerisinde oluşturulan ve geliştirilen çeviri belleği üzerinden çalışmalarını sürdürür.

Kısacası bize emanet ettiğiniz dosya sayısı ne kadar fazla olursa, teslim süresi de o kadar kısalacaktır ve tutarlılık çok daha başarılı bir şekilde sağlanacaktır.

Şuanda Trados, WordPress, OmegaT ve diğer CAT araçlarından faydalanmaktayız. Aynı zamanda da bulut-tabanlı programları iş akışımıza dahil etme yönünde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yazım Kılavuzları

The_Guardian_Building_Window_in_London

Londiniyum dil bilgisi kurallarının akıcı ve tutarlı olması için uluslararası alanda kabul görmüş birçok yazım kılavuzundan faydalanmaktadır. Aralarında Associated Press, Oxford University Press, The Economist ve Guardian – Observer’ın da bulunduğu bu kılavuzların yanı sıra, Londiniyum İngilizce, Arapça, Türkçe ve Fransızca dillerinde kendi oluşturduğu kılavuzları da kullanmaktadır.

Çeviri işlemine başlamadan önce, müşterilerimize her bir kılavuzun kendi projelerine yönelik önemi ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuyoruz ve konuyla ilgili kendi önerilerimizi de sunuyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimiz elbette bize kendi tercihlerini de belirtebilir.