REKLAM YAZARLIĞI

Londiniyum, yabancı web siteleri, sosyal medya paylaşımları ve diğer reklam araçları için etkili ve işlevli metin yazarlığı hizmeti sunar. Metin yazarlığı hafife alınmamalıdır; zira iyi bir içerik satışların son derece artmasını sağlayabilir. Bir satış danışmanı aynı anda yalnızca bir potansiyel müşteri ile ilgilenirken, iyi bir metin yazarı birkaç kelime ile binlerce insana ulaşabilir.

Metin yazarlığı söz konusu olduğunda aldığımız ilk soru bu işin çeviri ile ne tür bir ilişkisi olduğudur. İki işin de dil alanına dâhil olması dışında, yaratıcı çeviri kaynak metni alarak hedef kültürün ihtiyaçlarına uyarlanmasıdır; metin yazarlığı ise belirli kısa bir ön bilgi üzerine yepyeni bir pazarlama ve reklamcılık metninin üretilmesidir.

Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça tercümanlarımız yazı dilinin gücüyle ilgili geniş çaplı deneyime sahiptir ve çevirmen ekibimiz telekominikasyon, medikal, eczacılık, otomotiv ve satış dâhil olmak üzere pazarlama, reklamcılık ve kurumsal alanlarda doğrudan deneyim sahibi uzmanlardan oluşur.

YAZARLIK SANATI

“Bir reklam yazdığım zaman, bana ‘çok yaratıcı olmuş’ demeni istemem. Bana ürünü ilginç bulduğunu ve onu satın almak istediğini duymak isterim.”

David Ogilvy